CZTERECH ZAWODNIKÓW UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK WRÓCIŁO Z MEDELAMI MISTRZOSTW EUROPY

Posted by | Wrzesień 18, 2017 | Bez kategorii | No Comments

Pierwszego dnia portugalskich mistrzostw Europy Patryk Rajkowski zdobył brąz w sprincie drużynowym, a następnie drużyna dziewczyn w składzie której uczestniczyła cała trójka z Kórnika wywalczyła srebro.

W ostateczności wszyscy nasi zawodnicy co wystartowali na portugalskim torze przywieźli do Polski medale. To kolejny wielki Międzynarodowy sukces wychowanków trenera Roberta Taciak. Dziewczyny w półfinałowym biegu pobiły rekord Polski pokonując o 1 sek. sekundę zespół Wielkiej Brytanii. Niestety w finale o złoty medal Polski uległy drużynie włoskiej. Nikol Płosaj startowała jeszcze w omnium zajmując ostatecznie 7 m, oraz w wyścigu australijskim w którym po upadku była jeszcze siódma. Weronika Humelt zadebiutowała natomiast wraz z Wiktorią Pikulik w medisonie, w którym zajęły 9 miejsce. Medale kórnickiej młodzieży to już 23 i 24 medal z imprez światowych