KOLEJNE TYTUŁY ALICJI RATAJCZAK

Posted by | Wrzesień 18, 2017 | Bez kategorii | No Comments

Doskonalą dyspozycję potwierdziła podczas szosowych mistrzostw kraju rozgrywanych w nadmorskiej Krokowej (Jazda indywidualna na czas) i Gdyni (wyścig ze startu wspólnego) Alicja Ratajczak.

Pierwszego dnia mistrzostw podczas jazdy indywidualnej na czas, Alicja w pięknym stylu obroniła zdobyty w ubiegłym roku tytuł mistrzyni Polski do lat 23. W tym roku w pokonanym polu zostawiła byłą mistrzynię Europy Agnieszkę Skalniak (Grupa zawodowa Astana) i byłą mistrzynię świata Darię Pikulik (Nowatex Darłowo). Bardzo dobrze wypadły pozostałe zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik zajmując kolejno Nikol Płosaj 5 miejsce, Weronika Humelt 6 i Monika Graczewska 10 miejsce. Alicja zdobyła również srebrny medal w kategorii elita (seniorek). Tutaj złoty medal przypadł również wychowance naszego klubu, trzykrotnej mistrzyni świata w kolarstwie torowym Katarzynie Pawłowskiej. W wyścigu juniorek Joanna Golec i młodziutka Natalia Szymczak uzyskały kolejno 5 i 10 czas dnia. Wśród juniorów 6 miejsce wywalczył Wojciech Bystrzycki. Następnego dnia odbyły się wyścigi ze startu wspólnego juniorów i juniorek. Wśród chłopców mimo bardzo ładnej jazdy zawodnicy z Kórnika nie osiągnęli znaczącego wyniku, natomiast najlepiej z zawodniczek Grupy Mróz wypadłą Natalia Szymczak, która minęła linię mety na 10 miejscu. Po dniu przerwy odbył się wyścig elity kobiet, w którym ponownie swoją dyspozycję potwierdziła Alicja Ratajczak. Zawodniczka grupy kolarskiej Mróz zdobyła srebrny medal. Brązowy krążek wywalczyła koleżanka klubowa Alicji Nikol Płosaj. Monika Graczewska i Weronika Humelt zajęły miejsca 10 i 11.