Kórniccy Kolarze w Reprezentacji Polski

Posted by | Wrzesień 18, 2017 | Bez kategorii | No Comments

Ostatnie dobre występy zawodników i zawodniczek UKS Mróz Jedynka Kórnik, zaowocowało aż ośmioma (nie licząc wychowanków UKS, Katarzyny Pawłowskiej i Mateusza Taciaka) powołaniami do kadry narodowej na różne akcje w całej Europie.

W szerokim składzie na seniorskie torowe Mistrzostwa Europy, odbywające się w październiku w Berlinie, powołany został Patryk Rajkowski, który od kilku dni przebywa już na zgrupowaniu w Spale. Świeżo upieczony szosowy Mistrz Polski juniorów Janek Łamaszewski, wyjechał z kadrą narodowa juniorów na wyścigi klasyczne do Belgii, gdzie zajął w pierwszym wyścigu szóste miejsce. Na francuski wyścig Tour de Ardeche powołane zostały dwie zawodniczki UKS Jedynka Monika Graczewska i Dorota Przęzak. Liderką reprezentacji Polski na ten Tour była Kasia Pawłowska (wychowanka UKS Jedynka Kórnik), która na tym wyścigu wygrała dwa etapy, a raz była druga. Sporą niespodzianką było powołanie na trzyetapowy wyścig juniorek w holenderskim  Watersley Joanny Golec. Do Holandii wyjechało 6 zawodniczek, z których najlepsze 4 miały się zakwalifikować na rozgrywane we wrześniu szosowe Mistrzostwach Świata w norweskim Bergen. Ku zaskoczeniu wielu fachowców Asia nie miała wielkich problemów z tym wezwaniem i w dniu 22 września zobaczymy ją w Bergen w wyścigu ze startu wspólnego o Mistrzostwo Świata juniorek. Najliczniej reprezentowany przez nasze zawodniczki był belgijski wyścig kobiecego World Touru – Lotto Belgium Tour. Niestety dwie nasze zawodniczki nie zapamiętają najlepiej tego wyścigu, gdyż Alicji Ratajczak odnowiła się kontuzja ścięgna, natomiast Weronika Humelt w jednej z kraks złamała obojczyk. Doskonale natomiast radziła sobie z najlepszymi na świecie Nikol Płosaj, która była aktywna na każdym etapie, a na ostatnim długo jechała w ucieczce. Ostatecznie na mokrej nawierzchni kostki brukowej, również nie uniknęła kraksy i w końcowym rozrachunku zajęła 23 miejsce. Poza Joanną Golec w Bergen zobaczymy jeszcze wychowanków kórnickiego klubu Kasię Pawłowską w wyścigu elity kobiet i będącego ostatnio w świetnej formie Mateusza Taciaka w wyścigu drużynowym na czas. Janek Łamaszewski jest rezerwowym w kadrze juniorów na start wspólny.