BRĄZOWY MADAL MATEUSZA PRZYMUSIŃSKIEGO NA SZOSOWYCH MMM

Posted by | Październik 29, 2017 | Bez kategorii | No Comments

Kolejny świetny występ zaliczył młodziutki zawodnik UKS Mróz Jedynka Kórnik Mateusz Przymusiński, który w pięknym stylu wywalczył brązowy medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w zachodniopomorskich Płotach.

Podczas jazdy indywidualnej na czas dystans 4350m pokonał w czasie 6:02 min, co daje średnią 43 km/h! Mateusz uległ złotemu medaliście Piotrowi Maślakowi z Woli Droszewskiej zaledwie o 3 sek. Młody kolarz grupy Mróz bardzo bliski zwycięstwa był również w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie w zwycięstwie przeszkodził mu jedynie brak doświadczenia. Po pięknej jeździe przez cały wyścig na dystansie 40 km, trochę zbyt szybko zaczął finiszować. Na 50m przed metą jeszcze prowadził, ale wtedy najgroźniejsi rywale zaczęli go wyprzedzać. Ostatecznie Mateusz minął linię mety na piątej pozycji. W pozostałych konkurencjach młodzież z UKS również zajęła kilka punktowanych miejsc. W wyścigu indywidualnym na czas wśród dziewcząt Julia Przymusińska, Emilia Jurga i Joanna Błaszczak zajęły kolejno miejsca 10, 11 i 12. W wyścigu ze startu wspólnego w takiej samej kolejności wpadły na metę zajmując miejsca 11, 12 i 13. Natomiast w wyścigu dwójkami na czas Julia Przymusińska z Marią Hoffmann zajęły 6 miejsce, a Joanna Błaszczak z Emilią Jurgą były 8. W wyścigu chłopców dwójka Mateusz Przymusiński i Wiktor Perz uzyskała 10 czas dnia.