KOLEJNY ŚWIATOWY SUKCES PŁOSAJ I PAWŁOWSKIEJ

Posted by | Październik 29, 2017 | Bez kategorii | No Comments

To już dziewiętnasty medal mistrzostw Europy dla UKS Jedynka Kórnik. Na torowych mistrzostwach elity, które odbyły się w Berlinie polska drużyna kobiet w wyścigu na 4km dochodzenie jadąca w składzie Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj i Katarzyna Pawłowska zdobyła brązowy medal bijąc po raz kolejny z wynikiem 4:24:705 własny Rekord Polski. rezerwową zawodniczką do drużyny była kolejna zawodniczka z Kórnika Monika Graczewska, która w ostateczności nie wystartowała w drużynie, ale wzięła udział w wyścigu australijskim i jak na debiutantkę zajęła niezłe 16 miejsce. Katarzyna Pawłowska wystartowała jeszcze w wieloboju omnium, ale z walki o czołowe lokaty wyeliminowała ją kraksa w ostatniej konkurencji i ostatecznie uplasowała się na 9 pozycji. Nikol Płosaj na zakończenie mistrzostw wzięła udział wraz z Darią Pikulik w wyścigu medison, plasując się na bardzo dobrym punktowanym 8 miejscu. Wyścig drużynowy, oraz omnium i medison, to konkurencje olimpijskie, a kwalifikacje do Igrzysk TOKIO 2020 rozpoczynają się już w sierpniu. Mamy nadzieję że na Olimpiadzie nie zabraknie zawodników z Kórnika.