SPORE SUKCESY PODCZAS TOROWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Posted by | Październik 29, 2017 | Bez kategorii | No Comments

Z łupem 15 medali wróciły do domu zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik z torowych Mistrzostw Polski Elity, oraz z Mistrzostw juniorów i juniorów młodszych w konkurencjach nie olimpijskich. Najcenniejszy sukces dla klubu to zwycięstwo już po raz siódmy w wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie na 4 km. W finale zawodniczki z Kórnika doścignęły zespół Pacificu Toruń i po 3 km wyścig został przerwany. Ekipa Mroza startowała w składzie: Nikol Płosaj, Viktoria Żegleń Monika Graczewska Jaonna Golec i Karolina Przybylak. Rozpędzone Kórniczanki zdobyły w kolejnych dniach jeszcze 14 medali. Płosaj i Graczewska zwyciężyły w wyścigu medison (dwójkami). Trzeci swój złoty medal Graczewska zdobyła w wyścigu na 500m. Srebro dla Płosaj przypadło w wyścigu eliminacyjnym. W wieloboju omnium zwyciężyła inna wychowanka Jedynki Kórnik Katarzyna Pawłowska (obecnie holenderska grupa zawodowa Boels Dolmans), a Płosaj i Graczewska zajęły kolejno miejsca 3 i 4. W wyścigu punktowym zwyciężyła Daria Pikulik z Nowatexu Darłowo przed Pawłowską i Graczewską. Kolejny tytuł mistrzowski dla Kórnika zdobyła juniorka Karolina Przybylak broniąc złota z ubiegłego roku w wyścigu australijskim, natomiast Joanna Golec zdobyła srebrny medal w juniorskim wyścigu scretch. Przybylak i Golec zdobyły jeszcze brązowy medal w wyścigu medison parami. Świetną formą błysnęła też w mistrzostwach do lat 23 Viktoria Żegleń. Najpierw w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal w wyścigu punktowym, następnie do swojej kolekcji dołożyła jeszcze dwa brązowe medale w wyścigu australijskim i wraz z Moniką Graczewską w medisonie. Doskonale zaprezentowała się podczas mistrzostw w konkurencjach nie olimpijskich juniorka młodsza piętnastoletnia Zofia Picz – UKS Mróz Jedynka Kórnik. Zosia w niepodważalny sposób wygrywała zarówno w scretchu, jak i w wyścigu na 500m, natomiast w wyścigu punktowym zdobyła medal srebrny. Nie udało się tym razem zdobyć medalu Patrykowi Rajkowskiemu, który w kirinie był 4 a w sprintach 6.