ŚWIETNY WYSTĘP PATRYKA RAJKOWSKIEGO W PUCHARACH ŚWIATA W NOWEJ ZELANDII I HONG KONGU

Posted by | Kwiecień 08, 2019 | Bez kategorii | No Comments

Do coraz lepszej formy wraca zawodnik UKS Jedynka Kórnik Patryk Rajkowski, który w
grudniu wrócił do ścigania po półrocznej przerwie spowodowanej poważnym wypadkiem
podczas zawodów. Patryk w ostatnim czasie dwukrotnie startował w Pucharach Świata,
które zostały rozegrane tydzień po tygodniu. Najpierw w najdalszym zakątku Świata w Nowej
Zelandii, a następnie w Hong Kongu. Puchary Świata są jedną z kwalifikacji do
przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. W Nowej Zelandii nasz zawodnik startował w
sprincie drużynowym wraz z Mateuszem Rudykiem i Maciejem Bieleckim, oraz w kirinie. W
obu przypadkach Kórniczanin zajmował bardzo dobre 7 miejsce. W Hong Kongu w składzie
„drużynówki” nastąpiła jedna zmiana, Rudyka zastąpił Mateusz Miłek, a polska druzyna z
Patrykiem Rajkowskim na ostatniej decydującej zmianie zdobył brązowy medal. Ostatecznie
w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za sezon 2018-2019 polski zespół zajął drugie
miejsce. Patryk w Hong Kongu startował również w kirinie, gdzie do awansu do ścisłego
finału, by walczyć o podium zabrało wręcz kilku centymetrów i Rajkowski zajął w swym biegu
ostatecznie czwarte miejsce. W Hong Kongu startowała również inna zawodniczka z Kórnika
Nikol Płosaj, która była członkiem drużyny w wyścigu na dochodzenie na 4 km, oraz w
wyścigu Medison w parze z Wiktorią Pikulik. W obu przypadkach Nikol zajmowała 9 miejsce.