MARIA HOFFMANN I DAWID WIKA-CZARNOWSKI ZWYCIĄŻAJĄ W 60 MAŁYM WYŚCIGU POKOJU

Posted by | Maj 07, 2019 | Bez kategorii | No Comments

W majowy weekend na poznańskim torze samochodowym odbył się 60 Ogólnopolski
Mały Wyścig Pokoju, w którym nie zabrakło reprezentantów UKS Jedynka Kórnik. Podczas 1
etapu Dawid Wika-Czarnowski zajął 2 miejsce, a Aleksander Leśniewski był 7. Następnego
dnia odbyła się jazda indywidualna na czas, w której bezkonkurencyjni okazali się nasi
reprezentanci! Marysia Hoffmann z czasem 6min 30sek zajęła 1 miejsce wśród dziewcząt,
natomiast Julia Przymusińska uplasowała się tuż za podium z czasem 6.43. Wśród
młodzików Dawid Wika-Czarnowski wykręcił najlepszy czas dnia 5min 49sek zwyciężając z
przewagą aż 17 sek nad drugim Janem Gaderą z KTK Kalisz. Tego samego dnia popołudniu
rozegrano 3 etap w którym ponownie na drugim miejscu zameldował się Dawid Wika-
Czarnowski. W czołowej grupie na metę przyjechały również obie nasze zawodniczki, co
pozwoliło im utrzymać Zwycięstwo Marysi i 4 miejsce Julii. Dawid również utrzymał
prowadzenie zwyciężając zdecydowanie w klasyfikacji generalnej w 60 MWP. Drużynowo
nasi zawodnicy wywalczyli 2 miejsce! Warto dodać, że Marysia w rywalizacji z chłopakami
uplasowała się na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej! Bardzo dobrze radził sobie również, dwunastoletni Franciszek Mumot, który na ostatnim etapie, aż do końca utrzymywał się w czołowej grupie!