ZAWODNICZKI TFP NA PODIUM PUCHARU POLSKI

Posted by | Maj 07, 2019 | Bez kategorii | No Comments

W odmłodzonym składzie wystartowała Grupa Kolarska TFP Jedynka Kórnik na
torowym Pucharze Polski dla juniorów i seniorów, rozegranym tuż przed świętami
wielkanocnymi. Jedynym ze starej gwardii był powracający ze zgrupowania Cetniewie Patryk
Rajkowski, który zajął drugie miejsce w sprincie. Patryk w półfinale pokonał brązowego
medalistę niedawno rozegranych Mistrzostw Świata Mateusza Rudyka, ale w finale uległ
nieznacznie Maciejowi Bieleckiemu. W półfinale keirinu Patryk „złapał gumę”, ale na
szczęście nic mu się nie stało. Niestety z tego powodu nie zakwalifikował się do ścisłego
finału. W finale B natomiast zdecydowanie zwyciężył, co dało mu 7 miejsce w ostatecznej
klasyfikacji. Rajkowski od tego roku również reprezentuje TFP Kórnik. W kolejnych
konkurencjach na podium stawały zawodniczki TFP. Pod nieobecność dwóch naszych
eksportowych dziewczyn Nikol Płosaj i Moniki Graczewskiej, o czołowe lokaty walczyła
„młodzież”. Drużyna w składzie Karolina Lipiejko, Joanna Golec, Wiktoria Polak i Dominika
Bykowska zajęła 3 miejsce. W wyścigu Madison dwójka Lipiejko – Golec stanęła na 2
stopiniu podium, a Bykowska – Polak i Natalia Szymczak z Karoliną Przybylak zajęły kolejno
miejsce 4 i 5. Również 5 miejsce w wielobojowym Omnium wywalczyła Joanna Golec, a
Karolina Lipiejko była 7. W sprincie juniorek Zofia Picz zajęła 2 miejsce, a w keirinie 3.