Aktualności

Sezon Kolarski 2017 Zakończony i Podsumowany

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Sezon Kolarski 2017 Zakończony i Podsumowany.

W pierwszym tygodniu grudnia tradycyjnie już w Hotelu Rodan, dzięki uprzejmości państwa Ordanik, odbyło się podsumowanie sekcji kolarskiej UKS Mróz Jedynka Kórnik. Reaktywowana sekcja istnieje już 18 lat, a pomysłodawcą powrotu kolarstwa do Kórnika po 14 latach, był nie kto inny jak Robert Taciak, pełniący do dziś funkcję trenera koordynatora. W tym czasie zawodnicy kórnickiego klubu zdobyli 19 medali mistrzostw Europy, 4 medale Mistrzostw Świata, 2 medale Akademickich Mistrzostw Świata, oraz 397 medali Mistrzostw Polski w różnych konkurencjach, zarówno na szosie, na torze, oraz w przełaju. Dwudziestu jeden wychowanków UKS Jedynka, co najmniej jeden raz startowało w Mistrzostwach Świata lub Europy. Najbliższym celem dorosłej grupy są Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 roku. Liczymy, że powinno tam pojechać 2-3 zawodników UKS Jedynka Kórnik. Najbliżsi tego są na pewno Patryk Rajkowski i Nikol Płosaj. Na kolarskim podsumowaniu nie mogło zabraknąć prominentnych gości. Kolarzy zaszczycili m.in. Starosta poznański Jan Grabkowski, Burmistrz Kórnika Jerzy Lechnerowski, oraz jego zastępcy Przemysław Pacholski i Antoni Kalisz. Obecność swoją zaznaczyli również Przewodniczący Komisji KFiT Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Maciej Wituski, oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego Lucjusz Wasielewski. Tradycyjnie obecny był również założyciel i współtwórca sekcji kolarskiej w Kórniku w roku 1978 Kazimierz Gogolewski i doskonały kolarz sprzed lat Andrzej Kaczmarek. W silnej grupie uczestniczyli na uroczystości radni, sponsorzy i działacze, którym nasze zawodniczki i zawodnicy wraz z trenerem podziękowali za wsparcie i zaangażowanie w sezonie 2017. Nie obyło się również bez łez, gdyż karierę kolarską zakończyła Multi medalistka Mistrzostw Polski i Wicemistrzyni Europy Natalia Radzicka. Podziękowaniom za wspaniałe wyniki nie było końca, jak również życzeń powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym.
Podsumowując merytorycznie miniony sezon okazało się, że był on znów rekordowy jeśli chodzi o punkty sportu młodzieżowego jaki i medale. Zawodnicy i zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik, w sezonie 2017, zdobyli w sumie 57 medali z różnych imprez mistrzowskich, krajowych i międzynarodowych. W tym 37 medali mistrzostw Polski (15 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych), 10 medali mistrzostw Polski LZS (2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe), 1 srebrny i 1 brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, 1 brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów, oraz 6 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików. Podczas Mistrzostw Europy na torze w Berlinie po raz kolejny zawodniczki reprezentacji Polski pobiły rekord Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W składzie czteroosobowej drużyny startowała Nikol Płosaj, oraz inna wychowanka UKS Jedynka Katarzyna Pawłowska. W 2017 roku, aż sześciu zawodników UKS Mróz, reprezentowało nasz kraj w mistrzostwach Świata i Europy. Wspomniana już Nikol Płosaj, Weronika Humelt, Alicja Ratajczak, Monika Graczewska i Patryk Rajkowski w torowych Mistrzostwach Europy, Płosaj i Ratajczak w szosowych Mistrzostwach Europy, oraz Joanna Golec w szosowych Mistrzostwach Świata. 14 zawodników klubu zdobyło w 2017 roku medale Mistrzostw Polski, w tym aż 12 z nich tytuły Mistrzowskie. Wychowanek klubu Mateusz Taciak (obecnie CCC) został Górskim Szosowym Mistrzem Polski Elity, a Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) Mistrzynią Polski Elity w jeździe indywidualnej na czas. Podsumowując dokonania sekcji kolarskiej w 2017 roku wychodzi, że zawodniczki i zawodnicy z dorobkiem ponad 430 punktów zajęli drugie miejsce w Polsce w sporcie młodzieżowym w całym kolarstwie. Lepszy jest tylko ALKS Stal Grudziądz, pod który należy m.in. 18 szkółek kolarskich (w Kórniku przy klubie działa jedna). Ponadto w/w dorobek punktowy dał sekcji kolarskiej UKS Jedynka Kórnik miano najlepszej sekcji sportowej (biorąc pod uwagę cały sport młodzieżowy) w Wielkopolsce. Wymienione sukcesy na pewno nie byłyby możliwe gdyby nie zaangażowanie sztabu szkoleniowego, prezesa Macieja Brylewskiego, profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie jednoosobowego działu księgowości czyli pani Marzeny Brylewskiej. Dodając do tego udział sponsorów i sumienność podstawowych zawodników, mamy efekt w postaci kolejnego najlepszego roku kolarskiego.
Na zakończenie warto wspomnieć że co roku cyklicznie w Kórniku odbywają się dwie ogólnopolskie imprezy kolarskie organizowane przez UKS Jedynka Kórnik. W maju i w sierpniu br. tradycyjnie zorganizowano dwie ogólnopolskie imprezy kolarskie w Kórniku, 19 Wyścig na Rowerach Górskich, 19 kryterium uliczne o Puchar Burmistrza, oraz 47 i 48 Festyn Rowerowy dla Dzieci. W 2018 roku szykują się same jubileuszowe imprezy 20-te wyścigi i 50-ty Festyn Rowerowy.

 

KOLEJNY ŚWIATOWY SUKCES PŁOSAJ I PAWŁOWSKIEJ

Posted by | Bez kategorii | No Comments

To już dziewiętnasty medal mistrzostw Europy dla UKS Jedynka Kórnik. Na torowych mistrzostwach elity, które odbyły się w Berlinie polska drużyna kobiet w wyścigu na 4km dochodzenie jadąca w składzie Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj i Katarzyna Pawłowska zdobyła brązowy medal bijąc po raz kolejny z wynikiem 4:24:705 własny Rekord Polski. rezerwową zawodniczką do drużyny była kolejna zawodniczka z Kórnika Monika Graczewska, która w ostateczności nie wystartowała w drużynie, ale wzięła udział w wyścigu australijskim i jak na debiutantkę zajęła niezłe 16 miejsce. Katarzyna Pawłowska wystartowała jeszcze w wieloboju omnium, ale z walki o czołowe lokaty wyeliminowała ją kraksa w ostatniej konkurencji i ostatecznie uplasowała się na 9 pozycji. Nikol Płosaj na zakończenie mistrzostw wzięła udział wraz z Darią Pikulik w wyścigu medison, plasując się na bardzo dobrym punktowanym 8 miejscu. Wyścig drużynowy, oraz omnium i medison, to konkurencje olimpijskie, a kwalifikacje do Igrzysk TOKIO 2020 rozpoczynają się już w sierpniu. Mamy nadzieję że na Olimpiadzie nie zabraknie zawodników z Kórnika.

SPORE SUKCESY PODCZAS TOROWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Z łupem 15 medali wróciły do domu zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik z torowych Mistrzostw Polski Elity, oraz z Mistrzostw juniorów i juniorów młodszych w konkurencjach nie olimpijskich. Najcenniejszy sukces dla klubu to zwycięstwo już po raz siódmy w wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie na 4 km. W finale zawodniczki z Kórnika doścignęły zespół Pacificu Toruń i po 3 km wyścig został przerwany. Ekipa Mroza startowała w składzie: Nikol Płosaj, Viktoria Żegleń Monika Graczewska Jaonna Golec i Karolina Przybylak. Rozpędzone Kórniczanki zdobyły w kolejnych dniach jeszcze 14 medali. Płosaj i Graczewska zwyciężyły w wyścigu medison (dwójkami). Trzeci swój złoty medal Graczewska zdobyła w wyścigu na 500m. Srebro dla Płosaj przypadło w wyścigu eliminacyjnym. W wieloboju omnium zwyciężyła inna wychowanka Jedynki Kórnik Katarzyna Pawłowska (obecnie holenderska grupa zawodowa Boels Dolmans), a Płosaj i Graczewska zajęły kolejno miejsca 3 i 4. W wyścigu punktowym zwyciężyła Daria Pikulik z Nowatexu Darłowo przed Pawłowską i Graczewską. Kolejny tytuł mistrzowski dla Kórnika zdobyła juniorka Karolina Przybylak broniąc złota z ubiegłego roku w wyścigu australijskim, natomiast Joanna Golec zdobyła srebrny medal w juniorskim wyścigu scretch. Przybylak i Golec zdobyły jeszcze brązowy medal w wyścigu medison parami. Świetną formą błysnęła też w mistrzostwach do lat 23 Viktoria Żegleń. Najpierw w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal w wyścigu punktowym, następnie do swojej kolekcji dołożyła jeszcze dwa brązowe medale w wyścigu australijskim i wraz z Moniką Graczewską w medisonie. Doskonale zaprezentowała się podczas mistrzostw w konkurencjach nie olimpijskich juniorka młodsza piętnastoletnia Zofia Picz – UKS Mróz Jedynka Kórnik. Zosia w niepodważalny sposób wygrywała zarówno w scretchu, jak i w wyścigu na 500m, natomiast w wyścigu punktowym zdobyła medal srebrny. Nie udało się tym razem zdobyć medalu Patrykowi Rajkowskiemu, który w kirinie był 4 a w sprintach 6.

BRĄZOWY MADAL MATEUSZA PRZYMUSIŃSKIEGO NA SZOSOWYCH MMM

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Kolejny świetny występ zaliczył młodziutki zawodnik UKS Mróz Jedynka Kórnik Mateusz Przymusiński, który w pięknym stylu wywalczył brązowy medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w zachodniopomorskich Płotach.

Podczas jazdy indywidualnej na czas dystans 4350m pokonał w czasie 6:02 min, co daje średnią 43 km/h! Mateusz uległ złotemu medaliście Piotrowi Maślakowi z Woli Droszewskiej zaledwie o 3 sek. Młody kolarz grupy Mróz bardzo bliski zwycięstwa był również w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie w zwycięstwie przeszkodził mu jedynie brak doświadczenia. Po pięknej jeździe przez cały wyścig na dystansie 40 km, trochę zbyt szybko zaczął finiszować. Na 50m przed metą jeszcze prowadził, ale wtedy najgroźniejsi rywale zaczęli go wyprzedzać. Ostatecznie Mateusz minął linię mety na piątej pozycji. W pozostałych konkurencjach młodzież z UKS również zajęła kilka punktowanych miejsc. W wyścigu indywidualnym na czas wśród dziewcząt Julia Przymusińska, Emilia Jurga i Joanna Błaszczak zajęły kolejno miejsca 10, 11 i 12. W wyścigu ze startu wspólnego w takiej samej kolejności wpadły na metę zajmując miejsca 11, 12 i 13. Natomiast w wyścigu dwójkami na czas Julia Przymusińska z Marią Hoffmann zajęły 6 miejsce, a Joanna Błaszczak z Emilią Jurgą były 8. W wyścigu chłopców dwójka Mateusz Przymusiński i Wiktor Perz uzyskała 10 czas dnia.

TRZY MADALE ZAAWODNICZEK UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Pomimo plagi kontuzji wśród najstarszych zawodniczek UKS Mróz Jedynka Kórnik udało się z drużynowych Mistrzostw Polski przywieźć trzy medale.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano wyścigi mistrzowskie w jeźdzzie dwójkami na czas. Najlepiej tego dnia wypadła dwójka juniorek, która po zaciętej walce zdobyła brązowy medal, ulegając nieznacznie ekipie Ziemi Darłowskiej i KTK Kalisz. Czwarta dwójka z BBC Krakus Kraków straciła do kórniczanek 1 min 19 sek. Zawodniczki UKS do lat 23 Viktoria Żegleń i Nikol Płosaj zajęły tego dnia 4 miejsce. Nie udała się również obrona tytułu sprzed roku naszym juniorom Jankowi Łamaszewskiemu i Wojtkowi Bystrzyckiemu, którzy przed mistrzostwami chorowali zaatakowani przez infekcję i ostatecznie musieli się zadowolić ósmym miejscem. Drugiego dnia mistrzostw rozegrano wyścigi drużynowe na czas. Zaciętą walkę o złoty medal do ostatnich metrów stoczyły nasze juniorki w składzie: Natalia Szymczak, Joanna Golec, Karolina Przybylak, Aleksandra Jakubiak z Ziemia Darłowską. Ostatecznie lepsze o kilka sekund okazały się rywalki, a do Kórnika pojechał srebrny medal. Brąz przypadł ekipie Stali Grudziądz, która straciła do zespołu z Kórnika aż 1 min 25 sek. Drugie srebro zdobyły Kórniczanki w wyścigu do lat 23 w składzie: Viktoria Żegleń, Nikol Płosaj, Monika Graczewska i Dorota Przęzak. Do ostatniego nawrotu (14 km do mety) zespół z Kórnika wygrywał z najgroźniejszymi rywalkami z Atom Mat Sobótka 24 sek. Wtedy Przęzak zbyt gwałtownie zahamowała co spowodowało przetarcie tylnej opony. Efektem tego było pożegnanie się z obrona tytułu sprzed roku. Ekipie z Kórnika do złota zabrakło zaledwie 10 sek. i niezwykle waleczne kórniczanki musiały się zadowolić srebrnym medalem. Dwa medale do Kórnika przywiózł również reprezentujący Zawodowa grupę kolarską CCC Polkowice Mateusz Taciak, który zdobył srebrny medal w parze z Patrykiem Stoszem, oraz złoty w wyścigu drużynowym na czas.

Kórniccy Kolarze w Reprezentacji Polski

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Ostatnie dobre występy zawodników i zawodniczek UKS Mróz Jedynka Kórnik, zaowocowało aż ośmioma (nie licząc wychowanków UKS, Katarzyny Pawłowskiej i Mateusza Taciaka) powołaniami do kadry narodowej na różne akcje w całej Europie.

W szerokim składzie na seniorskie torowe Mistrzostwa Europy, odbywające się w październiku w Berlinie, powołany został Patryk Rajkowski, który od kilku dni przebywa już na zgrupowaniu w Spale. Świeżo upieczony szosowy Mistrz Polski juniorów Janek Łamaszewski, wyjechał z kadrą narodowa juniorów na wyścigi klasyczne do Belgii, gdzie zajął w pierwszym wyścigu szóste miejsce. Na francuski wyścig Tour de Ardeche powołane zostały dwie zawodniczki UKS Jedynka Monika Graczewska i Dorota Przęzak. Liderką reprezentacji Polski na ten Tour była Kasia Pawłowska (wychowanka UKS Jedynka Kórnik), która na tym wyścigu wygrała dwa etapy, a raz była druga. Sporą niespodzianką było powołanie na trzyetapowy wyścig juniorek w holenderskim  Watersley Joanny Golec. Do Holandii wyjechało 6 zawodniczek, z których najlepsze 4 miały się zakwalifikować na rozgrywane we wrześniu szosowe Mistrzostwach Świata w norweskim Bergen. Ku zaskoczeniu wielu fachowców Asia nie miała wielkich problemów z tym wezwaniem i w dniu 22 września zobaczymy ją w Bergen w wyścigu ze startu wspólnego o Mistrzostwo Świata juniorek. Najliczniej reprezentowany przez nasze zawodniczki był belgijski wyścig kobiecego World Touru – Lotto Belgium Tour. Niestety dwie nasze zawodniczki nie zapamiętają najlepiej tego wyścigu, gdyż Alicji Ratajczak odnowiła się kontuzja ścięgna, natomiast Weronika Humelt w jednej z kraks złamała obojczyk. Doskonale natomiast radziła sobie z najlepszymi na świecie Nikol Płosaj, która była aktywna na każdym etapie, a na ostatnim długo jechała w ucieczce. Ostatecznie na mokrej nawierzchni kostki brukowej, również nie uniknęła kraksy i w końcowym rozrachunku zajęła 23 miejsce. Poza Joanną Golec w Bergen zobaczymy jeszcze wychowanków kórnickiego klubu Kasię Pawłowską w wyścigu elity kobiet i będącego ostatnio w świetnej formie Mateusza Taciaka w wyścigu drużynowym na czas. Janek Łamaszewski jest rezerwowym w kadrze juniorów na start wspólny.

SZKÓŁKA Z KÓRNIKA SENSACJĄ MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW NA WROCŁAWSKIM TORZE

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Najmłodsi zawodnicy UKS Mróz Jedynka Kórnik ze szkółki w Kórniku nie chcieli być gorsi od starszych kolegów i koleżanek i zdobyli podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików na torze, aż 5 medali, robiąc na wrocławskim torze prawdziwą furorę.

Pierwsi do boju ruszyli chłopcy (51 zawodników) do wyścigu ze startu zatrzymanego na jedno okrążenie toru.Na dzień dobry ogromna niespodzianka, startujący pod koniec stawki zaledwie 13-letni Mateusz Przymusiński uzyskał najlepszy czas dnia pozostawiając w pokonanym polu wszystkich faworytów m.in. aż trzech zawodników KTK Kalisz. 15-ty w tym wyścigu był kolega klubowy Mateusza Wiktor Perz. W tej samej konkurencji bardzo bliska zwycięstwa była mieszkanka Joanna Błaszczak UKS Mróz Jedynka Kórnik, która uległa i kilka setnych sekundy Milenie Jędrzejak z Victorii Jarocin. Pozostałe zawodniczki UKS Mróz Maria Hoffman, Emilia Jurga i Julia Przymusińska zajęły kolejno miejsca 5, 6 i 8. Do największe sensacji doszło jednak w sprincie drużynowym dziewcząt. Trener Taciak postanowił wystawić do zawodów zespół złożony z dwóch najmłodszych uczestniczek mistrzostw, które miały na bardzo trudnym wrocławskim torze nabierać doświadczenia. Obie dwunastolatki wystartowały w pierwszy biegu i uzyskały czas, który okazał się już nie do pobicia przez wszystkie faworytki. Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych na torze, doszło do historycznego wydarzenia, gdyż obie panienki zostały chyba najmłodszymi mistrzyniami MMM w historii polskiego kolarstwa. Drugi zespół UKS Mróz Joanna Błaszczak i Emilia Jurga zajęły czwarte miejsce popełniając drobny błąd, który spowodował, że do Kórnika nie pojechały dwa medale w tej konkurencji. Na zakończenie wrocławskich zmagań dwa brązowe medale do kolekcji dołożyli Mateusz Przymusiński w sprintach, oraz młodziutka Marysia Hoffmann w wyścigu punktowym. W tym samym wyścigu punktowym Julka Przymusińska zajęła piąte miejsce. W punktowym wyścigu chłopców Wiktor Perz był 9.

JAN ŁAMASZEWSKI GÓRSKIM MISTRZEM POLSKI NA SZOSIE

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Niezwykle szczęśliwy dla Kórnika okazał się ostatni weekend sierpnia. Podczas rozegranych w dalekiej Wysowej na Małopolsce Górskich Szosowych Mistrzostw Polski Kórniczanie stawali aż trzykrotnie na podium, a dwukrotnie na najwyższym.

W sobotni poranek wystartował wyścig elita mężczyzn (seniorzy), podczas którego w pięknym i niepodważalnym stylu zwyciężył wychowanek UKS Jedynka Kórnik, a dziś reprezentujący zawodową grupę kolarską CCC Sprandi Polkowice Mateusz Taciak. Kórniczanin od samego startu był niezwykle aktywny i znajdował się w każdej ofensywnej akcji. W ostateczności pokonał dwóch współtowarzyszy ucieczki Adama Stachowiaka (Voster) i Emanuela Piaskowego (Hurom). Koszulka Mistrza Polski powędrowała w ręce kolarza, który tego dnia zasłużył na nią najbardziej. Był to dobry sygnał dla dwóch młodszych kolegów Mateusza, 18-letnich juniorów z Jedynki Kórnik Janka Łamaszewskiego i Wojtka Bystrzyckiego. Tak jak Mateusz jesteście świetnie przygotowani do tych mistrzostw, więc nie pozostaje nic innego jak tylko realizować nasz plan – powiedział swym zawodnikom trener Robert Taciak. Start juniorów nastąpił 2 h po zakończeniu wyścigu elity. Rewelacją juniorskiego wyścigu okazał się Łamaszewski. Najpierw wraz z Wojtkiem Bystrzyckim rozerwali peleton na pierwszym podjeździe, następnie na zjeździe Janek pojechał swoim tempem i na dole okazało sie że ma wraz z Kacprem Półtorakiem ze Ślęży Sobótka dość sporą przewagę. Po 25 km jazdy (wyścig był rozgrywany na 100km) mieli już 1 min przewagi. Janek wtedy zaczął jechać bardzo mocno i dopiero po dłuższej chwili zorientował się, że kolega z ucieczki nie dał rady. Na 70 km do mety miał juz 1:30 min przewagi ale…. został sam. Nie zwalniał jednak tempa i po 40 km jazdy było już 2:10 min przewagi nad goniącą już wtedy grupką 6 zawodników. Przewaga utrzymywała się w granicach 2 min przez kolejne 40km, mimo iż z tyłu rwało się i w pewnym momencie goniła juz tylko „3” zawodników, a wśród nich jechał Wojtek Bystrzycki, który dzielnie wspierał kolegę z zespołu nie pomagając pościgowi, by ten mógł samotnie dojechać do mety. Na ostatnich 10 km była już heroiczna walka ze zmęczeniem, skurczami mięśni itp. a różnica spadła do ok 1 min. Ostatecznie grupa pościgowa liczyła już 8 zawodników, a wśród nich zawsze był Bystrzycki, który nie ułatwiał zadania pościgowi. Ostatecznie Jan Łamaszewski w stawce 114 zawodników przyjechał samotnie na metę zostając po raz pierwszy indywidualnym Mistrzem Polski (w 2016 roku był mistrzem w jeździe dwójkami na czas juniorów z Wojtkiem Bystrzyckim). 23 sek. za nim wpadła siedmioosobowa grupka, którą przyprowadził Mikołaj Konieczny z KKS Gostyń. Bystrzycki zajął ostatecznie 8 miejsce. Następnego dnia Nikol Płosaj zdobyła brązowy medal w wyścigu Elity Kobiet. Joanna Golec zajęła 5 miejsce, a Natalia Szymczak 10 w wyścigu juniorek.

DWA SREBRNE MEDALE ZOSI PICZ NA OGÓLNOPOLSKIEJ LIMPIADZIE MŁODZIEŻY

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Ogromną niespodziankę sprawiła młodziutka zawodniczka Mróz Jedynka Kórnik Zosia Picz, która wróciła z pruszkowskiej imprezy z dwoma srebrnymi medalami Mistrzostw Polski.

Pierwszy z nich wywalczyła w sprincie, gdzie w finale o złoto uległa jedynie Nikoli Wielowskiej z Goleniowa, natomiast drugi swój niezwykle cenny krążek wywalczyła w konkurencji kirin, gdzie i błysk szprychy w finale przegrała jedynie z Nikolą Seremak z Darłowa. Warto dodać, że obie konkurencje są olimpijskimi, a medale Zosi to 381 i 382 zdobycz w Mistrzostwach Polski dla kórnickiego zespołu UKS Jedynka.

CZTERECH ZAWODNIKÓW UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK WRÓCIŁO Z MEDELAMI MISTRZOSTW EUROPY

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Pierwszego dnia portugalskich mistrzostw Europy Patryk Rajkowski zdobył brąz w sprincie drużynowym, a następnie drużyna dziewczyn w składzie której uczestniczyła cała trójka z Kórnika wywalczyła srebro.

W ostateczności wszyscy nasi zawodnicy co wystartowali na portugalskim torze przywieźli do Polski medale. To kolejny wielki Międzynarodowy sukces wychowanków trenera Roberta Taciak. Dziewczyny w półfinałowym biegu pobiły rekord Polski pokonując o 1 sek. sekundę zespół Wielkiej Brytanii. Niestety w finale o złoty medal Polski uległy drużynie włoskiej. Nikol Płosaj startowała jeszcze w omnium zajmując ostatecznie 7 m, oraz w wyścigu australijskim w którym po upadku była jeszcze siódma. Weronika Humelt zadebiutowała natomiast wraz z Wiktorią Pikulik w medisonie, w którym zajęły 9 miejsce. Medale kórnickiej młodzieży to już 23 i 24 medal z imprez światowych